Toyota, Snapchat’in Coğrafi Hedefleme Özelliğini Kullanan İlk Marka Olacak!

Toyota, Snapchat’in Coğrafi Hedefleme Özelliğini Kullanan İlk Marka Olacak!

Toyota, Camry ve Corolla araçları için gerçekleştirilen kampanya kapsamında Snapchat’in coğrafi hedefleme özelliğini kullanan ilk marka olacak.

Toyota Amerika’da en çok tercih edilen otomobil modellerinden Camry ve Corolla modelleri için gerçekleştirdiği kampanya kapsamında, Los Angeles’taki kullanıcıları hedeflemek için Snapchat’in coğrafi hedefleme özelliğini kullanarak; uygulamanın bu özelliğinden faydalanan ilk marka olacak.

Snapchat üzerinden yayınlanacak reklamlar, 2012 yılından bu yana sürdürülen kampanya “Let’s Go Places” kampanyasının bir parçası olarak gerçekleştirilecek. Marka, Snapchat videolarını yayınlamak için uygulamanın Live Story özelliğini kullanacak. Hala geliştirilmekte olan kampanyanın 1 Ağustos itibari ile hayata geçirilmesi bekleniyor.

Toyota “Let’s Go Places” kampanyası kapsamında, online ve offline mecralar için bir dizi proje gerçekleştirmeyi planlıyor. Şimdilik, Camry ve Corolla için iki reklam filmi yayınlandı. Camry için yayınlanan reklam filmi “The Great Road” yeni yerler keşfetme üzerine kurgulanırken; Corolla için hazırlanan “200 Foot Journey” ise iki yüz adım ilerisini görmenin yola devam etmek için yeterli olduğunu anlatarak izleyicileri cesaretlendiriyor.

 

 
Toyota ayrıca banner reklamlarını, yerleşim yerine göre özelleştirilmiş bilgilerle kişiselleştirmek için Google ile çalışacak. Google’ın DoubleClick yazılımı aracılığıyla ABD’deki 15 bin yerleşim yerine özel kişiselleştirilmiş bannerlar yayınlayacak. Örneğin, Chicago’da yayınlanacak bannerlarda Chicago’ya özgü bir arka plan kullanılacak.

Marka lokal bilgileri reklamlara eklemek için bir uygulama programlama arayüzü kullanacak. Böylece Toyota konum belirleme teknolojisinden faydalanarak tüketicilerin bulundukları yere göre mesajlarını kişiselleştirebilecek ve hedef kitlesi ile ilişkili ve etkileşimi artırmaya yönelik reklamlarla eylem çağrısı yapabilecek.

Saatchi&Saatchi Los Angeles tarafından yürütülen kampanya ile Toyota, yerel ve kişiselleştirilmiş bir anlayış benimseyerek yeni bir yaklaşım sergiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← AIG Sigorta'nın Dijital Tasarım Ajansı Red And Grey Oldu! Heineken’in Global Reklam Ajansı Publicis Worldwide Oldu! →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.