Testere: Jigsaw Efsanesi Filmi İçin Geliştirilen Sanal Gerçeklik Oyunu

Projeler, Sanal Gerçeklik 17 Kas 2017
Testere: Jigsaw Efsanesi Filmi İçin Geliştirilen Sanal Gerçeklik Oyunu

Unity, Cadılar Bayramı döneminde gösterime giren “Testere: Jigsaw Efsanesi” filminin tanıtımı için VR oyunu geliştirdi.

Unity, 27 Ekim’de gösterime giren, korku türünün başarılı örneklerinden “Testere” (Jigsaw) serisinin devam filmi niteliğindeki, Lionsgate yapımı ‘Saw: Legacy‘nin (Testere: Jigsaw Efsanesi) tanıtımı için “Jigsaw Virtual Room” sanal gerçeklik oyununu geliştirdi. Bütünüyle interaktif unsurlar içeren oyun, Samsung Gear VR platformundan oynanabiliyor.

Oyuncuların, filmin ürkütücü atmosferine VR gözlükleri takar takmaz girmesini sağlayan ve verecekleri kararlarla hayatta kaldığı Jigsaw Virtual Room, Saw: Legacy’nin tanıtımı için etkili bir reklam olmasının yanı sıra, gerilim dozu yüksek bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunun geliştirme aşamasında Mindsight ile çalışan Unity, 16 kişiye sensörler bağlayarak, laboratuvar ortamında, VR deneyimine verdikleri tepkileri ölçmüş. Her bir kişiye, mobil cihaz üzerinden önce filmin fragmanı izletilmiş ve ardından VR oyunu oynatılmış. Bu sırada, teste katılanların kalp atış hızları, terlemeleri ve kas aktiviteleri gözlemlenmiş.

Filmden gerçek görüntüler de içeren 360 derece sanal gerçeklik oyunu, markaların tanıtımlarını yaparken, insanlar üzerinde daha yoğun etki bırakan, daha akılda kalıcı deneyimler yaşatabileceklerini de gösteriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Scania, Radyatör Pervanesi Kayışlarını Erkek Ceketine Dönüştürdü Doğal Güzellikten Yana Olanlar İçin Makyaj Çıkarma Uygulaması →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.