Teknosa’dan Duygusal Reklam Filmi: Hayat Çok Güzel

Teknosa’dan Duygusal Reklam Filmi: Hayat Çok Güzel

Türkiye’nin önde gelen teknoloji mağazalarından Teknosa, duygusal reklam filmi “Hayat çok güzel” ile teknolojinin hayatın yerini tutamayacağını duygusal bir şekilde anlatıyor.

Hangi televizyon şu manzaradan daha canlı bir görüntü verebilir? Hangi film bir annenin anlattığı masaldan daha iyi olabilir? Hiç görüntülü konuşma onu aylar sonra görmenin yerini tutabilir mi?

“Teknoloji hayatın yerini asla tutamaz.” diyerek yola çıkan Teknosa; yeni reklam filmi ile teknoloji hakkında negatif eleştirilerde bulunurken, hayatın güzel anlarına dikkat çekiyor. Teknoloji odaklı bir marka olarak teknolojiyi eleştiren Teknosa’nın reklam filminin sonu ise “Yine de teknolojiye ihtiyacınız olursa biz buradayız.” mesajı bağlanıyor.

TBWA İstanbul tarafından hazırlanan reklam videosunda Türk sinemasının şaheserlerinden “Sultan” filminin müziği Cahit Berkay bestesi kullanılmış. Haluk Bilginer’in seslendirmesi ile de yüreklere hitap etmeyi başaran reklam filminde hayatın bazı anlarının teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin her zaman değerli olacağı anlatılıyor.

 
Youtube’da iki gün içinde 13 binden fazla izlenen Teknosa “Hayat çok güzel” reklam filmi 2013 yılının başarılı viral reklamları arasında yerini aldı. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Hillside Instagram Yarışması: #1lastshot H&M İnteraktif Billboard Uygulaması: LookNBook →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.