Stratejist’ten L’Oreal Professionnel İçin “İkonik Sarışınlar” Projesi

Stratejist’ten L’Oreal Professionnel İçin “İkonik Sarışınlar” Projesi

L’Oreal Professionnel’in yeni ürünü için gerçekleştirilen “İkonik Sarışınlar” projesini Stratejist’e sorduk.

Saçlarda trendleri belirleyen ve sadece kuaför salonlarında satılan L’Oreal Professionnel, yeni saç boyası ürünü INOA Blond Resist’i tanıtmak için dijital reklam ajansı Stratejist ile çalıştı. Son zamanlarda gerçekleştirdiği başarılı influencer marketing projeleri ile dikkat çeken Stratejist’e “İkonik Sarışınlar” projesinin hikayesini ve kampanya sonuçlarını sorduk:


Markadan alınan brief üzerine L’Oreal Professionnel’in hedef kitlesindeki kuaförlere ve son tüketiciye ürünün öne çıkan özelliklerini anlatmak için  “İkonik Sarışınlar” projesi hayata geçirildi.

Proje için Begüm Kütük ile işbirliği yapıldı. Begüm Kütük’ün oyunculuğundan ve sosyal medyadaki gücünden yola çıkarak “Sonsuz Aşk” konseptli video prodüksiyonları gerçekleştirildi.

‘’Başlarda her şey güzeldir. Yoğun, canlı ve aydınlık… Sonra zamanla bir şeyler değişmeye başlar. Sonsuzluk kavramı güzel ama bulması zor. Ben sonunda gerçek aşkı buldum.’’ diyen Begüm Kütük ürünü ilk deneyen fikir liderlerinden biri oldu.

Solmayan ve akmayan sarı saç rengini elde etmenin ne kadar zor olduğunu anlatmak için ‘’Sonsuz Aşk’’ konseptli 2 teasing, 1 reklam videosu çekildi. Bu 3 video ile organik bir şekilde toplam 70,000 kişiye ulaşıldı.

L’Oreal Professionnel’in sadece kuaför salonlarında bulunan bir marka olduğunu vurgulamak için uzman kuaför Metin Bahçecik ile ürünün uygulanmasını gösteren video prodüksiyonları yapıldı ve Begüm Kütük’ün sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. Hedef kitledeki 100,000’e yakın kişiye ulaşıldı, 5,000’den fazla beğeni ve yorum aldı.

Projenin online’daki başarısını offline’a entegre etmek için tarihte sarışınlıkları ile bilinen ikonik kadınları Begüm Kütük yeniden yorumladı: Bridgitte Bardot, Grace Kelly ve Marilyn Monroe…

Proje basına özel düzenlenen ‘’Summer Hair Talk’’ kapsamında tanıtıldı. Etkinlikte L’Oreal Professionnel ve Metin Bahçecik yeni saç trendlerini de anlattı.

 
Ürünün ayırt edici özelliği olan 42 yıkamaya kadar kalıcılığının vurgulandığı “İkonik Sarışınlar” konsept fotoğraf çekimleri sosyal medyada çok büyük ilgi gördü. Sadece Begüm Kütük’ün Instagram hesabında 12,000’den fazla beğeni – yorum aldı ve 150,000 kişiye ulaştı. Bu konsept fotoğraflar basının da ilgi odağı oldu. TV kanalları, moda, güzellik dergileri ve gazetelerde haberler yayınlandı.

Bu proje ile hedef kitledeki 7 milyon kişiye ulaşıldı. Medyada 3 milyon TL’ye yakın reklam eşdeğeri elde edildi. 


Künye:

Reklamveren: L’Oreal Professionnel
Reklamveren Yetkilisi: Hande Aydın

Reklam Ajansı: Stratejist Communications Group
Ajans Başkanı – Strateji: Sedef Senar
Kreatif Direktör: Tan Hüseyin
Prodüksiyon – Post Prodüksiyon: İstanbul Monkeys
Yönetmen: Mehmet Ali Arsan
Saç: MM Bahçecik
Makyaj: Fevzi Altun
Styling: Asena Sarıbatur
Fotoğraf: Boğaç Dalkıran

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Avustralya’dan Enteresan Banknot Tasarımı Akbank Sanat Gençleri Gönüllü Olmaya Davet Ediyor →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.