SPP’den İki Farklı Gelecek Senaryosunu Anlatan Interaktif Video

SPP’den İki Farklı Gelecek Senaryosunu Anlatan Interaktif Video

Emeklilik yönetimi şirketi SPP, dünyanın 2045 yılında nasıl bir yer olacağını tek bir interaktif video içinde iki farklı senaryo ile anlatıyor.

Dünyanın bundan 20 yıl sonra nasıl görüneceğini hiç düşündünüz mü? Emekli olduğunuzda temiz suların, taze ürünlerin, yenilenebilir enerjinin yer aldığı yaşanabilir bir dünyada mı; yoksa kirlilikten nefes dahi alınamayan işlenmiş ürünlerin yer aldığı kaos içinde bir dünyada mı yaşamak istersiniz?

M&C Saatchi Stockholm tarafından emeklilik yönetimi şirketi SPP için hazırlanan interaktif videoda, 2045 yılında dünyanın nasıl bir yer olacağı iki farklı senaryo yer alıyor. Bir mikrosite üzerinden yayınlanan videoda izleyiciler ekrandaki çizgiyi sağa-sola kaydırarak iki ihtimali de izleyebiliyor.

spp iki farklı interaktif video

Şirketler ve bireyler için birikimlerini nasıl değerlendirecekleri konusunda danışmanlık yapmanın yanı sıra 20 yıldan uzun süredir sürdürülebilirlik konusunda çalışmalar yapan SPP, bu video ile beklenen geleceği insanların şekillendireceğini çarpıcı bir şekilde anlatmış.

“Küçük seçimler büyük farklara yol açar.” sözüyle yola çıkan kampanya, küçük bir seçim olarak ekranı kaydırmanın dahi sonuçlarını hızla gösterdiği mesajını veriyor.

spp iki farklı gelecek anlatan interaktif-video

spp interaktif video

spp iki farkli gelecek senaryosu interaktif video

M&C Saatchi Stockholm ve SPP işbirliği ile ortaya çıkan interaktif videoya şuradan ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mercedes-Benz’den Çarpışmayan Oyuncak Otomobiller Swarm’dan Sosyal Sorumluluk Projesi: Grumpy Cat →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.