Snapchat Dünyanın Farklı Yerlerine 9 Sanal Gerçeklik Heykeli Gizledi

Snapchat Dünyanın Farklı Yerlerine 9 Sanal Gerçeklik Heykeli Gizledi

Snapchat, artırılmış gerçeklik (AR) ile hazırlanan ve akıllı telefon kamerasıyla görüntülenebilen sanat eserlerini dünyadaki 9 farklı şehre sakladı.

Snapchat’teki kedi köpek suratlarını sanatsal birer çalışma olmaktan ziyade çocuksu buluyor olabilirsiniz. Fakat, sosyal medya platformu şu an kullanıcılarının artırılmış gerçeklikle (AR) farklı şeyler keşfetmesi için çalışıyor. 3 Ekim’de Snapchat Inc., sanatçı Jeff Koons’la ve çalışmaya destek vermek isteyen diğer sanatçılarla birlikte platforma birkaç sanal sanat yerleştirmesi yaptı.

Dünyanın 9 farklı noktasında yer alan bu yerleştirmeler, Snapchat kullanıcıları tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Uygulama, kullanıcıları bu sanal sanat eserlerinin yer aldığı yerleri bulmaları için yönlendiriyor ve ziyaretçiler, heykelleri akıllı telefon kamerasından görüntüleyip etrafında dolaşarak inceleyebiliyor.

Geçekle sanalın birbirine karıştığı, gerçekçi ve parlak renklerdeki çalışmalar, art.snapchat.com adresinde listelenmiş durumda. Büyük boyutlu sanal heykeller, gerçek dünyada Paris, New York, Londra, Toronto, Sydney, Chicago, Rio de Janeiro, Washington ve Venedik’te yer alıyor. Örneğin, köpek figüründen oluşan altın sarısı balon New York’taki Central Park’ta ve Londra’daki Hyde Park’ta bulunuyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Instagram Hikayeler Özelliğine Canlı Anket Sticker’ı Eklendi Yüz Tanıma Teknolojisi Gelecekte Yerini Kalp Taramasına Bırakabilir →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.