Scorp Avrupa’nın “En Ateşli” Girişimleri Arasında!

Scorp Avrupa’nın “En Ateşli” Girişimleri Arasında!

Türkiye’de gençler arasında kısa sürede popüler hale gelen video paylaşım uygulaması Scorp, Avrupa’nın en gözde girişimleri arasına girdi.

Her yıl Wired UK tarafından belirlenen Avrupa’nın en gözde girişimleri listesi Europe’s Hottest Startups açıklandı. Listede aralarında İstanbul’un da yer aldığı Avrupa’nın 10 farklı şehrinden önde gelen 100 girişime bulunuyor. Bu yılki listede, İstanbul’dan seçilen girişimler arasında Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi tarafından desteklenen Scorp da yer alıyor.

5 ayda 500 binin üzerindeki kullanıcı sayısı ve her geçen gün büyüyen ekibi ile Scorp’un listedeki konumu başarısının da bir kanıtı niteliğinde. Her geçen yıl listedeki girişimlerin çıtayı yükselttiği düşünüldüğünde, Scorp gibi kısa sürede popüler hale gelen yerel bir uygulamayı “en ateşli” girişimler arasında görmek Türkiye’deki girişimcilik ekosistemi için de heyecan verici.

Scorp’un dışında Bitaksi, Düğün, Modanisa ve İncir gibi İstanbul merkezli girişimlerin de yer aldığı listenin tamamına şuradan ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← VAKKO'nun Dijital Ajansı Clockwork Oldu! 2015 İlk Yarısının En Büyük Reklam Ajansları Açıklandı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.