Scope Health 2021’İ Sağlık Alanında Geliştirdiği Projelerle Yerel ve Türkiye’de İlk Kez Alınan Global Ödüllerle Sonlandırdı!

Ajans Haberleri, Haberler 31 Ara 2021
Scope Health 2021’İ Sağlık Alanında Geliştirdiği Projelerle Yerel ve Türkiye’de İlk Kez Alınan Global Ödüllerle Sonlandırdı!

Scope’un sağlık markalarına hizmet verdiği Scope Health markası, 2021’de birçok başarılı projeye imza attı. Türkiye’de ilk defa verilen global ve birçok yerel ödülle de bu başarısını taçlandırdı.

Scope, sağlık alanında uçtan uca tedavi yönetimini kapsayarak benzersiz dijital çözümlerle geliştirdiği Coral projesiyle ile 4 kıtada, 12 ülkede hasta ve hasta yakınlarının hayatlarına dokunmayı başardı. Roche için geliştirilen Coral projesi, Felis Global “En Yaratıcı Sağlık İletişimi Bölümü’nde” 1 Global, Tüketici İletişimi “En Yaratıcı Web Site”, Sağlık Profesyonelleri İletişimi “En Yaratıcı Web Site/Aplikasyon” ve “En Yaratıcı Web Sitesi Aplikasyon” kategorilerinden de 3 yerel ödül aldı. 2021’i sonlandırmadan Coral projesi, IMA’da “Yeni Kategori Oluşturma” ve “Profesyonellere Yönelik Sağlık İletişimi” kategorilerinden 2 ödül alarak ayrıldı.

2016 yılında Scope tarafından sağlık profesyonellerine özel olarak geliştirilen en kapsamlı sağlık profesyonelleri dijital platformu Medikaynak, içindeki bilimsel makaleler, videolar, ürün modülleri ve kişiselleştirilmiş dijital modülleriyle sağlık firmalarının dikkatini çeken bir proje olmuştu. Geçtiğimiz yıllarda birçok kez ödül alan Medikaynak 2021’i, Felis Ödülleri’nde MediBot modülüyle Sağlık Profesyonelleri İletişimi “En Yaratıcı Web Site/Aplikasyon” kategorisinde 1 Başarı Ödülü, 19. Altın Örümcek Ödülleri’nde ise “Sağlık” kategorisinde 2.lik ödülünü alarak sonlandırdı.

Scope, 2021’de tüm kreatif ve dijital sürecini yönettiği markası Boğaziçi Kolonyaları’nın ferahlığını da dijitale taşıdı. Serinletici ve canlandırıcı etkisiyle ferahlığı “Nesilden Nesile” taşıyan Boğaziçi Kolonyaları için dijital dünyanın dinamiklerine uygun, modern ara yüz ve şık tasarımıyla www.bogazicikolonyalari.com web sitesini yayına aldı. Dijitale uygun şekilde yeniden oluşturulan Boğaziçi Kolonyaları Web Sitesi, 19. Altın Örümcek Ödülleri’nde “Moda&Güzellik” kategorisinde “Halkın Favorisi” oldu.

2018 yılında Abdi İbrahim’in bebek, çocuk ve yetişkinler için geliştirdiği burun spreyi markası Bruno’nun dijital yüzünü yenileyen Scope, 19. Altın Örümcek Ödülleri’nde hem halkın favorisi seçildi, hem de “Sağlık” kategorisinin 3.sü oldu.

Scope Yönetici Ortağı Ali Sözat 2021’in değerlendirmesini yaptı. “Scope Health ile kreatif ve dijitalde o kadar güzel işler başardık ve ödüller topladık ki hepsi birbirinden değerli. Bununla birlikte Coral’ın ve Global ödülün anlamı da gerçekten farklı oldu bizim için. Felis’te açılan ilk Global Felis Ödülü’nü alan ve birçok ülkeye Türkiye’de geliştirilen bir projeyi tanıtmış olmak, ülkem adına değerli, ajansımız adına mutluluk verici. Scope ekibine emekleri için teşekkür ediyorum. Daha iyilerini birlikte başarmak umuduyla, 2022’de de sağlık markalarının dijital yolculuğunda her zamanki gibi yanlarında olmaya hazırız.”  diye belirtti.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← digital/design/integrated/paris, Utopia Cave Hotel Cappadocia'nın da Dijital İletişimine İmzasını Atıyor! Nursanlar Holding ve 4 Markasının Web Sitesi Diverseffect’e Emanet! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.