Scania, Radyatör Pervanesi Kayışlarını Erkek Ceketine Dönüştürdü

Scania, Radyatör Pervanesi Kayışlarını Erkek Ceketine Dönüştürdü

Kamyon markası Scania, radyatör pervanesi kayışlarını geri dönüştürerek “Griffin Jacket”ı tasarladı.

İsveçli kamyon ve tır üreticisi Scania, kendisinden beklenmeyen şekilde artistik bir yaklaşımla, yeni sürdürülebilirlik kaynağı olarak kullanmaya karar verdiği radyatör pervanesi kayışlarını, şoförlere ceket tasarlamak için kullandı.

Uncle Unicorn ajansı, kamyon yapımcısı Sven-Erik Bergendahl ile Lady Gaga ve Björk gibi sanatçıların ilgi çekici elbiselerinde imzası bulunan haute couture moda tasarımcısı Bea Szenfeld’i konsept tasarım projesi için bir araya getirdi.

Griffin Jacket” (Griffin Ceket), sağlamlaştırılmış 200 metre Scania radyatör pervanesi kayışının, tüy görünümündeki 800 parçaya kesilmesiyle yaratıldı. Parçalar, 5.000’e yakın dikişle cekete dikildi. Açık artırma ile satılacak ceketten elde edilecek gelirin tamamı, kâr amacı gütmeyen, 15 ülkede 45 milyon yoksul insanın daha insani koşullarda yaşaması için çalışan ActionAid organizasyonuna aktarılacak.

Scania, aynı zamanda, bu kampanyayla birlikte şoförler için hazırladığı “Griffin Collection” isimli moda koleksiyonu da tanıtıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Giyim Markası Ginger, Tüm Genç Kızları Etiketlere Meydan Okumaya Çağırıyor Testere: Jigsaw Efsanesi Filmi İçin Geliştirilen Sanal Gerçeklik Oyunu →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.