Save The Children’dan Devam Filmi: Still The Most Shocking Second A Day

Save The Children’dan Devam Filmi: Still The Most Shocking Second A Day

Save the Children tarafından yayınlanan ve Suriye’de yaşanan iç savaş adına farkındalık videosu olan “Most Shocking Second a Day” filminin devamı çekildi.

Save the Children tarafından 2014 yılında Suriye’deki iç savaştan etkilenen çocuklara dikkat çekmek için yayınlanan Most Shocking Second a Day Video isimli video, sosyal medyada çok konuşulmuş ve milyonlarca kez paylaşılmıştı. Video, aynı yıl Cannes’da Gold Cyber Lion ödülünü kazanmıştı. Vakıf, kampanyanın devamı niteliğinde yayınladığı yeni video ile bu kez mülteci çocuklara dikkat çekiyor.

“Still The Most Shocking Second A Day” adlı yeni filmde aynı mülteci çocuk Lily’nin değişen koşullarda maruz kaldıkları ele alınmış. Film, ilkinde olduğu gibi Suriyeli bir çocuğun yaşadıklarını, Lily adındaki bir İngiliz çocuk yaşıyormuş gibi anlatıyor.

“Bu üzücü video, Suriye’deki iç savaşın ve mülteci krizinin İkinci Dünya Savaşı’ndan beri yaşanan en büyük insanlık dramı olduğunu vurgulamak için çekildi.” diyor Jess Crombie. Save the Children, mülteci krizinde Suriyeli çocukların aslına dünyanın her hangi bir yerinde doğan çocuklardan farksız olmadığını vurgulamaya çalışıyor.

 
Lily’nin ülkeden kaçarken yaşadıkları, denizde mahsur kalması, kampta başına gelenler, açlık yaşaması, ailesini kaybetmesi ve sürekli kaçış yolculuğu yapıyor olması; gerçekte de bunların yaşandığını aktarabilmek için birebir yansıtılmaya çalışılmış. Save the Children tarafından yayınlanan reklam filmi, ABD ve Avustralya dahil 12 ülkede paylaşılıyor.

Bu sosyal sorumluluk kampanyasının videolarında yer alan bağış linkine tıklayarak, vakıfa SMS aracılığıyla bağış yapabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← KitKat'ın İnteraktif "Ciddiyet" Oyunu Ford Transit İle 50 Yıllık Yolculuk Hikayesi →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.