Publicis Groupe Digitouch’ı Satın Aldı!

Publicis Groupe Digitouch’ı Satın Aldı!

Performans tabanlı dijital pazarlama şirketi Digitouch, Publicis Groupe tarafından satın alındı.

Digitouch Dijital Pazarlama ve Meyda A.Ş.’nin Publicis Groupe Holdings B.V. tarafından satın alındığı doğrulandı. Sosyal medya alanında VivaKi, dijital medya alanında Starcom ile işbirlikleri olan Publicis Groupe, performans pazarlaması alanında ise Digitouch ile çalışarak dijital pazarlama alanında daha sağlam bir yapı inşa etmek niyetinde.

Digitouch kurucu ortağı ve CEO’su Yunus Güvenen, Digitouch yöneticilerinin şirketin başında kalmaya devam edeceğini söyledi. Ayrıca Güvenen, “Bağımsız olarak kalmaya devam edeceğiz. Yönetimde ve çalışmalarımızda bir değişilikler olmayacak. Ancak Publicis Holdings bünyesindeki diğer markaları Türkiye’de inşa etmeye başlayacağız. Çok yakında gurubun önemli bir markasını Türkiye’ye getireceğiz” dedi.

Publicis Grubu, reklamcılık alanında dünyanın en büyük dört şirketinden biri olarak gösteriliyor. Grubun bünyesinde Saatchi&Saatchi ve Leo Burnett gibi önemli reklam ajansları da yer alıyor.

Reklamcılık sektöründe bir birleşmeye daha imza atan Publicis grubu, bu satın alma ile birlikte Türkiye’deki faaliyetlerini daha da güçlendirecek gibi görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Seraf Restaurant’ın Dijital İletişimdeki “Tadı” mbsays Oldu! Rahat Giyimin Öncüsü Defacto’nun Dijital Performansı Artık Daha Güçlü →

Yazar Hakkında

Leyla Asena Arıca
Leyla Asena Arıca
Koç Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okuduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünde eğitimine devam eden Asena, Dijitalajanslar.com'da içerik editörü ve yazar olarak yer alıyor.