P&G 2016 Yaz Olimpiyatları İçin Yeniden “Thank You, Mom” Diyor

P&G 2016 Yaz Olimpiyatları İçin Yeniden “Thank You, Mom” Diyor

P&G 2016 Yaz Olimpiyatları için hazırlanan, anneler ve onların şampiyon çocuklarını konu aldığı “Thank You, Mom” adındaki yeni reklam filmini yayınladı.

P&G, olimpiyat zamanı sporcu gençlerin ve annelerinin başarı mücadelesi üzerinden anlatılan hikaye temalı reklam filmlerine bir yenisini daha ekledi. Gençlerin çocukluktan bu yana başarılı birer sporcu olabilmek için ne kadar çok çaba sarf ettiklerini ve bu sırada annelerinin güçlü bir şekilde her zaman en büyük destekçileri olduğunu gördüğümüz reklam filmi, bir günde 4,5 milyon izlenme aldı.

Geçtiğimiz yıllarda benzer konseptte yayınladığı duygu dolu reklam filmleri ile viral başarı elde eden P&G, bu yıl da iddiasını sürdürüyor. Markanın sosyal medyada da iletişimini sürdürdüğü Thank You, Mom kampanyasının reklam filmi Wieden + Kennedy, Portland imzası taşıyor.

 
2016 Yaz Olimpiyatları bu yıl 5-21 Ağustos tarihleri arasında Rio de Janeiro’da gerçekleştirilecek. Güçlü ve destekçi annelerin altı çizilen reklam filmi, yine etkinliğe 100 gün kala yayınlandı.

Finalde “It takes someone strong to make someone strong.” yani “Birini güçlendirmek, aynı zamanda bizi de güçlendirir.” cümlesine vurgu yapan marka, videoda genellikle yüz mimikleri ve duygusal tepkileri öne çıkarmış. 2012’de Londra’daki Olimpiyatların sloganı da, “The hardest job is the best job” yani “En iyi iş en zorlu olandır.”dı.

P&G’nin Olimpiyatlar kapsamında geçtiğimiz yıllarda yayınladığı videolarını da aşağıda izleyebilirsiniz.

2010 Winter Olympics “Kids”

 
2012 London “Best Job”

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Volkswagen’in Mobil Uygulaması “Volkswagenim” Yayında Garanti Bankası Teknolojik İletişim Platformu Ugi'yi Tanıttı →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.