Pazarlamaya Dair Eski Bilgilerin Küflendiğini Gösteren Billboard

Pazarlamaya Dair Eski Bilgilerin Küflendiğini Gösteren Billboard

Bilginin zaman geçtikçe eskidiğini, eskiyen bilgilerin yerine taze fikirlerin gelmesi gerektiğini hatırlatan billboard.

Ukrainian Marketing Forum, okul yıllarında öğrenilen pazarlamaya dair bilgilerin yıllar geçtikçe eskidiğini, yerine taze fikirler gelmediği sürece de eski bilgilerin küflenmeye mahkum olduğunu göstermek istedi.

BBDO Ukraine’le bir araya gelen pazarlama forumu, Philip Kotler tarafından yazılan, 1967 tarihli kült pazarlama kitabı “Marketing”in kapağını kullandı ve sayfalar arasına milyarlarca küf sporu ekledi. Küfün yayılmasını hızlandırmak için özel materyal denemeleri yapıldı.

Ukrayna’daki işlek bir caddeye ışıklı billboard içerisinde yerleştirilen kitap gün geçtikçe eskimeye, küflenmeye ve görünmez olmaya başladı.

Bilgilerin de bir son kullanma tarihi olduğunu hatırlatan açık hava kampanyası “Mold”, yıllar önce öğrenilen pazarlama bilgilerinin miadını doldurduğunu, dünyanın artık çok hızlı değiştiğini ve bu hıza ayak uydurmak için yeniliklere açık olmak gerektiğini anlatıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Tarabya İngiliz Okullarının Yeni Web Sitesi Yayında Otomobil Almayı Düşünenlerin Aklındaki Canavarları Kovan Proje →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.