PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Durduruyor!

PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Durduruyor!
Online ödeme ve para transferi sistemi Paypal, Türkiye’deki faaliyetlerini durduracağını açıkladı. Paypal, BDDK’ya yapılan lisans başvurusunun kabul edilmemesi ve ilgili kurumun talimatı üzerine Türkiye'deki faaliyetlerini durduracağını açıkladı. Karar PayPal’ın resmi web sitesinde “Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme” başlığı ile paylaşıldı. Açıklamaya göre şirket 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren Türkiye’deki müşterilerine hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemini kapatıyor. İşte o resmi açıklama:
Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz. 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler. Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız. Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler. PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal'a vermiş olduğunuz destek Türkiye'deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur. Gelecekte Türkiye'deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.
Türkiye’de uzun zamandır faaliyetlerini sürdüren Paypal, güvenli ödeme ve para transferi konusunda dünya genelinde en çok kullanılan sistemlerden biri. Kısa bir süre önce PayPal-Nakit hizmetini sonlandırdığını duyuran firma, bu sefer bütün PayPal hizmetlerinin Türkiye'den çekildiğini açıkladı. Yurtdışında müşterisi olan şirketlerin de sıklıkla tercih ettiği PayPal’ın Türkiye’den çekilmesi büyük bir kayıp ve eksiklik olacak gibi görünüyor. Kaynak: Paypal Türkiye
Etiketler:

İlgili Haberler

PayPal Türkiye’ye Geri Dönüyor!
PayPal Türkiye’ye Geri Dönüyor!
Devamını Oku >
PayPal Alternatifi Online Ödeme Sistemleri
Web Araçları menu icon
31 May 16
PayPal Alternatifi Online Ödeme Sistemleri
Devamını Oku >
Eticaret Ve Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı
Eticaret Ve Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı
Devamını Oku >
PayPal QR Kod İle Ödeme Devrini Açıyor!
PayPal QR Kod İle Ödeme Devrini Açıyor!
Devamını Oku >