Palyaço Kostümüyle Burger King’e Gidenlere Ücretsiz Whopper

Palyaço Kostümüyle Burger King’e Gidenlere Ücretsiz Whopper

Burger King, McDonald’s’ın palyaçosunu ima ederek, Cadılar Bayramı’nda restoranlarına palyaço kostümüyle gelenlere bedava Whopper vereceğini açıkladı.

Daha öncesinde Stephen King’in romanından uyarlanan korku filmi “It”in gösteriminde, filmin kapanış jeneriğine reklam yerleştirerek McDonald’s’a atıfta bulunan Burger King bu kez, Cadılar Bayramı için işe koyuluyor.

İğneleyici ve sürükleyici bir kurguya sahip reklam filminde, McDonald’s’la özdeşleşen Ronald Mc Donald isimli palyaçodan yola çıkarak palyaçoların popüler korkunçluk algısından yararlanılıyor. Palyaço kostümü, bu algı sayesinde Cadılar Bayramı’nın en çok tercih edilen kostümlerinden biri haline geldi. Bunu bir avantaja çevirmek isteyen Burger King’in ise bir teklifi var: Cadılar Bayramı’nda palyaço kılığında Burger King’e gelecek olanlara ücretsiz Whopper!

 

31 Ekim günü akşam 19:00 ve gece 03:00 arasında, palyaço kostümüyle Burger King’e gelen ilk 500 kişi bedava Whopper yiyebilecek. Bu cazip teklif, yalnızca Amerika’da; Boston, Miami, Los Angeles, Austin ve Salt Lake City’deki 5 restoranda geçerli olacak. Kampanyayı 90 saniyelik bir spot ile duyuran marka, #ScaryClownNight etiketi ve “Come as a clown, eat like a king” (Palyaço gibi gel, kral gibi ye) sloganını kullanıyor.

Burger King Kuzey Amerika sorumlusu kampanya hakkında: “Biz genellikle palyaçolardan bahsetmeyiz” dese de, marka geçen sene Cadılar Bayramı’nda da bir şubesini McDonald’s gibi giydirerek dikkatleri üzerine çekmişti.

mc-donalds-burger-king-bult

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kadınlar Hakkındaki Klişeler Heykel Olup Yıkılıyor Netflix ve Lyft, Yolcuları Paranormal Bir Gezintiye Çıkardı →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.