Eşyaların Yeni Evde Nasıl Duracağını 3B Gösteren Uygulama

Eşyaların Yeni Evde Nasıl Duracağını 3B Gösteren Uygulama

Sotheby’s International Realty, boş evlere sanal olarak 3B eşya yerleştirmeyi sağlayan bir uygulama geliştirdi.

Lüks gayrimenkul alım satımı yapan Amerikan emlak şirketi Sotheby’s International Realty, yeni bir ev almayı düşünen fakat eşyalar odalara yerleştirildiğinde nasıl görüneceğinden emin olamayanlar için bir artırılmış gerçeklik uygulaması geliştirdi.

2B ve 3B içerik ve uygulama geliştirme konusunda uzman olan roOomy’le birlikte tasarlanan ‘Curate’ Google’ın ARCore platformuyla geliştirildi. Boş evlere, evi satın almayı düşünen kişilerin zevklerine göre sanal olarak eşya yerleştirmeyi sağlayan uygulama, eşyaların satıldığı web sitelerine de yönlendiriyor. Evin istenen odası, geleneksel ya da modern tarzda 3B olarak döşenebiliyor. Evi almayı düşünen müşteri böylece daha net fikir edinebiliyor.

Gerçek eşyalar kullanıldığında ortaya çıkan zaman kaybını ve maliyeti ortadan kaldıran uygulama,  diğer emlakçılara ve beğendiği bir evi alıp almama konusunda kararsız kalanlara yardım edebilir.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Audi R8’in Elektronik Müzik Grubuyla Düeti Beğenmediyseniz, Değiştirin →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.