Öğrenciler İçin Yeni Bir LinkedIn Uygulaması: LinkedIn Students

Öğrenciler İçin Yeni Bir LinkedIn Uygulaması: LinkedIn Students

Başarılı bir uluslararası kariyer platformu olan LinkedIn, öğrenciler ve yeni mezunlar için yeni uygulamasını duyurdu: LinkedIn Students.

ABD’de bu haftadan itibaren başlayacak ve daha genç bir kitleye hitap edecek olan yeni uygulamada, öğrencilerin ve mezunların bölümlerini gözeterek uygun şirketlerde açık pozisyonlar için öneriler ile uygun iş fırsatları gösterilecek. Ayrıca kariyer mentorluğu ve iş hayatına yeni başlayacak olanlara tavsiyeler gibi bölümler olacak.

Yeniliklerini iş dünyasına henüz giriş yapacak olanlar için gerçekleştirmesinin sebebini “öğrencilerin hem birbirlerinden hem iş dünyasından haberdar olabilecekleri bir portal oluşturmak” olarak açıklayan LinkedIn, üniversite ve mezun olunan bölüm bilgisi dışında şirketlerin hangi alanlarında çalışılabileceğini ve öğrenci/yeni mezunların kişisel ilgi alanlarına göre yönlenmeleri için bir farkındalık platformu yarattı.

linkedin students

LinkedIn’in bu birleştirici ve faydalı yaklaşımının öğrencilere çok yararlı olacağa benziyor. Mezunların ilk işlerine girmeden önce varolan kariyer fırsatlarına göz atmaları için uygun bir platform oluşturuyor. Bir nevi “öğrenci ve yeni mezunlar için networking’e giriş ve LinkedIn’i efektif kullanabilme” olarak özetledikleri bu yenilik, ABD’deki Android ve iOS kullanıcıları için geçerli olacak.

App Store ve Google Play Store‘da yayınlanan bu faydalı uygulama önümüzdeki günlerde diğer ülkelerdeki kullanıcılara da açılacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Arnica, Dijital Pazarlama Süreçlerini Peak Grup Çatısı Altında Topladı Goldyapı, Sıradışı Digital İle #DahaFazlası Diyor →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.