Nissan, Elektrikli Otomobillerin Eski Pilleriyle Sokak Lambası Yaptı

Nissan, Elektrikli Otomobillerin Eski Pilleriyle Sokak Lambası Yaptı

Nissan, elektrikli otomobillerin eski pillerini geri dönüştürerek, kablosuz sokak lambası “The Reborn Light”ı tasarladı.

Nissan, sürdürülebilirlik konusuna önem veren bir otomobil üreticisi olarak biliniyor. %100 elektrikli otomobili Nissan Leaf’in eski pillerine ikinci bir şans vermek hem de güneş enerjisinden yararlanan bir ışık kaynağı yaratmak isteyen marka, “The Reborn Light”ı geliştirdi.

Projenin saha testleri, Japonya’da 2011’de yaşanan deprem ve tsunami felaketinde yerle bir olan ve ülkenin temel nükleer santrallerinden birinin de kapatıldığı Namie şehrinde gerçekleştirildi.

Minimal, temiz ve sağlam bir tasarıma sahip olan Reborn Light tamamen kablosuz özellikte ve güneş ışınlarıyla şarj olabiliyor. Dünyada, güneş ışığının vurduğu her yere yerleştirilebilen lamba, enerji kesintisi yaşandığı durumlarda insanların mobil cihazlarını şarj edebileceği bir güç ve ışık kaynağı olarak kullanılabiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Reklam5'e Yeni Müşteriler Digidea'dan Yeni Haberler! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.