Netflix Logo Tasarımında Değişiklik Yaptı

Grafik Tasarım, Projeler 21 Haz 2016
Netflix Logo Tasarımında Değişiklik Yaptı

Amerika’nın efsanevi online film izleme platformu olan Netflix, logosunu değiştirdi.

Şirketin Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarında tanıttığı yeni logo tasarımında ikon prensibine gidildi.Yalnızca “N” harfi bulunan yeni logo, kare formatta kullanım için daha kolay olabilmesi adına bu şekilde tasarlanmış.

Ayrıca grafik tasarımı ve üç boyutlu görünümü açısından bakıldığı zaman, N harfinin kırmızı halıya benzemesi de dikkat çekiyor. Bir önceki logoda alt kısımda uyguladıkları kıvrım, yakından bakıldığında yeni logoya da aynı şekilde adapte edilmiş.

Sosyal medya hesaplarında yeni logo tasarımını oylamaya açan Netflix, marka bilinirliğini tek bir harfe yüklemek istedikleri için logo değişimini planladıklarını açıkladı.

Netflix, Logo Tasarımında Değişiklik Yaptı

Markanın yaptığı bir diğer açıklama da eski logosunu da kullanmaya devam edeceği, ancak sosyal medya ve mobilde yeni logosunu kullanacağı şeklinde.

Netflix, Logo Tasarımında Değişiklik Yaptı

İlk değişimi 2014’te gri zemine kırmızı logoya uygulayan Netflix’in ilk logosu da çok beğeniliyordu.

Netflix, Logo Tasarımında Değişiklik Yaptı

Logo trendleri değiştikçe, markaların bu duruma ayak uydurması kaçınılmaz oluyor, ancak kullanıcı her zaman değişikliğe ilk etapta direniyor, sonra alışıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Cem Yılmaz'dan Sektöre Reklam Ayarı Mobilya Mağazasında Pinterest Butonları →

Yazar Hakkında

Leyla Asena Arıca
Leyla Asena Arıca
Koç Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okuduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünde eğitimine devam eden Asena, Dijitalajanslar.com'da içerik editörü ve yazar olarak yer alıyor.