Nescafe’den Sosyalleştiren Gerilla Pazarlama Örneği

Nescafe’den Sosyalleştiren Gerilla Pazarlama Örneği

Nescafe, Berlin’de hayata geçirdiği gerilla pazarlama projesi ile trafik ışıklarında bekleyenleri sosyalleşmeye davet ediyor.

Gün geçtikçe internete ve telefonlarında daha fazla bağımlı hale gelen kullanıcıları sosyalleşmeye davet eden Nescafe, Berlin sokaklarında enteresan bir proje gerçekleştirdi. İki kahve makinesini karşılıklı trafik ışıklarına yerleştiren marka, “birlikte basın” butonu ile bekleyenlere özel bir sürpriz yaptı.

Karşılıklı olarak basıldığında kahve ile ödüllendiren makineler sayesinde Nescafe; birbirine el sallayan, selam veren, gülümseyen ve yol ortasında kısa da olsa bir diyalog kuran birçok insana ulaştı. Marka “Instant Connections”  isimli bu çalışma ile insanlar arasında “anlık iletişim” yaratarak beğeni topladı.

 
Gerilla pazarlama çalışmalarına başarılı bir örnek olan “Instant Connections” projesi OgilvyOne Frankfurt tarafından hayata geçirilmiş.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Volvo XC60 Youtube Pre-Roll Kampanyası: 6 Billion Hours Best Day’den Sürrealist Reklam Filmi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.