Microsoft Foursquare’e 15 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Microsoft Foursquare’e 15 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Microsoft, dünyanın en popüler lokasyon bazlı sosyal paylaşım uygulaması Foursquare’e 15 milyon dolarlık stratejik yatırım yaptı.

Arama motoru sonuçlarının öneminin gün geçtikçe artması ile birlikte sektörün liderleri de bu konuda çeşitli stratejiler geliştirmeye başladı. Sosyal paylaşım platformlarındaki içeriklerin arama motorlarında görünürlüğü konusunda yapılan düzenlemelerden sonra şimdi de Microsoft; Windows, Windows Phone ve Bing ürünlerinde yer vermek istediği Foursquare uygulamasına 15 milyon dolarlık önemli bir yatırım yaptı.

Microsoft yaptığı bu stratejik yatırımla birlikte Foursquare verilerini kendi platformlarına entegre etmeyi amaçlıyor. Bing servisleri daha ince de halka açık olan Foursquare verilerinden yararlanıyordu, yatırımla birlikte veri kullanımının resmiyet kazandığı belirtilirken, Windows işletim sistemi olan telefonlarda da gelişmiş yer bildirimleri yapılabilecek.

Yatırım ile Microsoft ayrıca gerçek zamanlı öneriler gibi özelliklere erişim sağlayabilecek. Ancak veriler üzerinde özel bir yetkiye sahip olmayacak.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru 35 milyon dolarlık bir yatırım alan Foursquare’in Microsoft’tan gelen bu yatırımla birlikte değeri 650 milyon dolara yükseldi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Linkedin İş Arama Platformu Bright’ı Satın Alacağını Duyurdu Facebook 10 Yaşında! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.