Meerkat Yayınlarını Youtube’a Aktaran Uygulama: Katch

Meerkat Yayınlarını Youtube’a Aktaran Uygulama: Katch

Twitter üzerinden anlık video yayını yapılmasına olanak veren Meerkat’ın yükselişi, paylaşılan videoları Youtube aktaran #Katch uygulaması ile devam ediyor.

Son zamanların en çok konuşulan mobil uygulamalarından biri olan ve art arda aldığı yatırımlar ile şimdiden 40 milyon dolar değerlemeye ulaşan Meerkat, büyümeye devam ediyor. Twitter’da anında video paylaşımı üzerine hizmet sunan Meerkat ile birlikte çalışan uygulamalar da dikkat çekmeye başladı.

Bu uygulamalardan biri olan Katch, Meerkat ile Twitter’a yüklenen videoları Youtube’a aktarıyor. Böylece paylaşılan videolar, Twitter dışında bir platforma daha ulaşmış oluyor. Uygulamayı kullanmak için yapılması gereken tek şey ise Meerkat ile paylaşılacak olan videoya #Katch hastagi eklemek.

Meerkat’ın en çok eleştiri alan yönü olan Twitter’a bağımlılık, Katch ve benzeri uygulamalarla aşılır mı bilemiyoruz. Fakat Katch ile kullanıcıların videolarını Youtube’a ayrıca yükleme zahmetinden kurtulacağı kesin.

Benzer uygulamalardan sıyrılarak adını duyuran Katch uygulaması geçtiğimiz haftasonu ProductHunt web sitesinde en çok oylanan uygulamalardan biri oldu ve Meerkat’ın popülerliğini bir kez daha kanıtladı.

Katch uygulaması ile ilgili kullanıcı yorumlarına şuradan ulaşabilir ve paylaşılan videoları Katch Twitter sayfasında bulabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mavi’den Türkiye’nin İlk Snapchat Röportajı Harika Bir Hikaye Anlatımı Örneği: Booking.yeah! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.