McDonald’s Türkiye’nin Yaratıcı Ajansı TBWA İstanbul Oldu

Ajans Haberleri, Haberler 03 Nis 2014
McDonald’s Türkiye’nin Yaratıcı Ajansı TBWA İstanbul Oldu

McDonald’s Türkiye açtığı konkur sonucu yeni dönemde yaratıcı süreçlerini yürütecek olan ajansı TBWA İstanbul olarak belirledi.

Yaratıcı pazarlama süreçlerini 14 yıldır Leo Burnett ile yürüten McDonald’s Türkiye, 2013 yılı sonunda bir konkur süreci başlatarak Leo Burnett ve küresel iş ortağı Omnicom’un Türkiye’deki ajansları TBWA\ISTANBUL ve Tribal Worldwide İstanbul’u davet etmişti.

Bugün sonuçlanan konkur neticesinde McDonald’s Türkiye TBWA\ISTANBUL ile çalışmaya karar verdi. TBWA\ISTANBUL 1 Nisan itibariyle McDonalds’ın yeni dönem yaratıcı reklam işlerini yürütecek ajansı olarak çalışmalarına başladı.

TBWA İstanbul, bu gelişme ile birlikte Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde McDonalds’a hizmet veren ilk TBWA ajansı olma özelliği kazanırken; yaratıcı çalışmaları ile Avea, Akbank, IKEA, Efes, Borusan Oto, Teknosa, Henkel gibi birçok büyük markaya da hizmet veriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Apple Store 5 Nisan’da Açılıyor! Dijital Reklam Harcamaları 2013 Türkiye Raporu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.