Mattel, 17 Kadın Rol Modelin Barbie Bebeğini Yaptı

Mattel, 17 Kadın Rol Modelin Barbie Bebeğini Yaptı

Dünya Kadınlar Günü’nde kız çocuklarına istediklerini olabileceklerini hatırlatmak isteyen Mattel, 17 güçlü kadın rol modelin bebeğini tasarladı.

Mattel, Dünya Kadınlar Günü’ne özel Barbie® bebek serisi hazırladı. Araştırma şirketi OnePoll’la bir pazar araştırması yapan Mattel, araştırmaya katılan annelerin %86’sının, çocuklarının maruz bırakıldığı rol modellerden endişe duyduğunu ortaya çıkardı.

Barbie® yönetim kurulu ikinci başkanı Lisa McKnight proje hakkında, “Görmediğinizi olamazsınız. Kızlar, Barbie’lerle farklı rollere ve kariyerlere bürünerek oynuyor. Onlara, gerçek hayatta da istediklerini olabileceklerini hatırlatan rol modellerle ışık tutmaktan heyecan duyuyoruz” diyor.

Koleksiyonda 2 grup altında 17 tasarım bulunuyor. İlk grup olan “Inspiring Women”da (İlham veren Kadınlar); Amelia Earhart, Frida Kahlo ve Katherine Johnson’ın bebekleri; ikinci grup “Shero Dolls”da (Kadınkahraman Bebekler) ise günümüzde sınırları aşmaya devam eden kadınların bebekleri yer alıyor.

14 günümüz kadın rol modeli arasında; 2018 Kış Olimpiyatları snowboard şampiyonu Chloe Kim, Wonder Woman’ın yönetmeni Patty Jenkins, Büyük Britanya’nın en ünlü kadın boksörü Nicola Adams ve çok daha fazlasının Barbie® bebeklerini görüyoruz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Honda Otomobil: ''Her Günü Kadınlar Günü YapıJAZZ'' Markaların Kadınlar Günü'ne Özel Reklamları →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.