Mashable 13.3 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Mashable 13.3 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Tüm dünyada takip edilen haber, teknoloji ve sosyal medya blogu Mashable 13.3 milyon dolarlık ilk yatırımını aldı.

Pete Cashmore tarafından 2005’te kurulan haber, teknoloji ve sosyal medya blogu Mashable 13.3 milyon dolarlık ilk yatırımını aldı. Yayın hayatına önemli bir teknolojik ve dijital haber kaynağı olarak 8 yıldır yatırım almadan devam eden Mashable, kısa zaman içinde tüm dünyaca tanınan bir haber sitesi olmayı başarmıştı. 2009 yılında Time dergisi tarafından yılın en iyi 25 blogu arasında gösterilen Mashable, son zamanlarda magazin haberlerine de yer vererek bir tür lifestyle bloğu olma yolunda ilerleme kaydetti.

Mashable’a ilk yatırım Updata Partners, New Market Ventures Partners, Social Stars, Buddy media kurucu ortakları Michael ve Kass Lazerow, Iglo Group CEO’su Elio Leoni Sceti, Havas’ın Global CEO’su ve One Young World kurucusu David Jones tarafından yapıldı.

Önümüzdeki süreçte daha geniş bir okuyucu kitlesine hitap etmek için kararlı adımlarla ilerleyen Mashable, aldığı yatırım ile birlikte çalışan sayısını %50 oranında arttırarak bünyesine yeni yazarlar, editörler ve reklam satış ekibi katmayı hedefliyor.

mashable yatırım aldı

Dünyaca okunan teknoloji ve sosyal medya haber bloğu Mashable, aldığı bu yatırımla medya sektörünün gelişmesi için yatırımcıları teşvik konusunda öncü olacak gibi görünüyor.  

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Pinterest, Görsel Arama Girişimi VisualGraph’ı Satın Aldı Sütaş’ın Dijital Ajansı Zadaca Oldu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.