Mark Zuckerberg’den Kasırgada Zarar Gören Porto Rico’ya Sanal Ziyaret

Mark Zuckerberg’den Kasırgada Zarar Gören Porto Rico’ya Sanal Ziyaret

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Maria Kasırgası’nın yaralarını sarmaya çalışan Porto Riko’ya sanal ziyarette bulundu.

Maria Kasırgası’nın vurduğu Porto Rico’nun hâlâ yaralarını sarmak için uğraştığı bir sırada Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ülkeye sıra dışı bir ziyarette bulunmaya karar verdi. Oculus Rift VR gözlüklerini takan Zuckerberg, çizgi film karakterlerini andıran sarı, kıvırcık saçlı avatar’ıyla Porto Rico sokaklarında sanal bir gezintiye çıktı.

İnsanların böylesine bir ziyareti anlamsız bulması üzerine sosyal medyadan olumsuz tepkiler de alan Zuckerberg, bu alışılmadık geziyle Porto Rico halkına destek olmayı amaçladı. Aslında Zuckerberg, Facebook’un insani yardım amaçlı kullanılmasını istedi ve yaptığı yayın boyunca Kızıl Haç’a ait yardım kanallarını paylaştı. Bu sanal gezinin tuhaf karşılanmasının tek nedeniyse yayın boyunca ekranda süzülen çizgi film karakteri benzeri avatar’dı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Snapchat’in Sanal Gerçeklik Heykeline Vandalist Saldırı manibux, Sosyal Medya Çalışmalarını Wizard Digital ile Sürdürecek! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.