Küresel Isınmanın Zararlarını Snapchat Haritasında Gösteren Kampanya

Küresel Isınmanın Zararlarını Snapchat Haritasında Gösteren Kampanya

WWF Fransa, Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü’nde Snapchat haritasını, küresel ısınmaya dikkat çekmek için kullandı.

WWF Fransa, bu yıl 22 Mayıs’ta 25.’si kutlanan Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü’nde (International Biological Diversity Day), kutuplardaki doğal yaşamı tehdit eden küresel ısınmaya özellikle y kuşağının dikkatini #ArcticHotspot kampanyasıyla çekmek istedi.

Günde 19 milyon kişinin kullandığı ve sıcaklığın yüksek olduğu yerleri gösteren Snapchat haritasını bir anlamda “hackleyen” WWF Fransa, kutuplarda bir sıcaklık noktası oluşturdu ve bu notadan hazırladığı bir dizi snap’i Snapchat kullanıcılarıyla paylaştı. Haritada kutup bölgesine tıklayan kullanıcılar, küresel ısınmanın doğa üzerindeki etkileri ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan canlı türleri hakkında bilgilendirildi.

Küresel ısınmanın küresel çaptaki zararları hakkında farkındalık yaratmak isteyen WWF Fransa, hazırladığı videolarla kullanıcılara nasıl harekete geçecekleri hakkında rehberlik etti.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Samsung Yeni Kampanyasında Ekranları Karartıyor Geceleri Kadınların Sokaklarda Güvenle Dolaşmasını Sağlayan Sistem →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.