Kickstarter, Logosunu ve Web Sitesi Tasarımını Yeniledi

Kickstarter, Logosunu ve Web Sitesi Tasarımını Yeniledi

Kitlesel fonlama platformu Kickstarter, logosunu ve web sitesini sessiz sedasız yeniledi.

Kickstarter, 17 Kasım’da hem logosunu hem de web sitesi yeniledi. Sessiz sedasız bir şekilde değişikliğe giden Kickstarter’ın bu hamlesi, tabii ki ziyaretçilerin gözünden kaçmadı.

Web sitesi tasarımı, yaratıcı zihinlerin inovatif düşüncelerini yansıtan daha estetik ve enerjik bir yapıdan, sitedeki içeriklere dikkat çekmek için daha derli toplu, editoryal fakat aynı zamanda kafa karıştırıcı bir yapıya büründü.

Eski logodaki yeşil ve siyah, daha bütünleşik bir tasarıma aktarıldı ve harflerin içi biraz daha şişirildi. Logo ve sitedeki değişiklik, ziyaretçileri ne yazık ki pek de memnun etmedi. Grafik tasarımcı Milosz W. Değişim hakkında “Logo tamamen okunmaz halde. Bunun yanı sıra, site de okunmaz halde ve ne hakkında olduğunu bilmiyorum” dedi.

Bazı tasarımcılar da site tasarımının “tamamlanmamış” olduğunu ima etti. Yeni logo ve site tasarımı, Facebook kullanıcıları tarafından da alay konusu oldu. Bir Facebook kullanıcısı yaptığı yorumda, Kickstarter logosunun McDonald’s diyeti uygulayarak böyle şişkin bir hale geldiğini söyledi.

Web sitesinin eski hali:

Web sitesinin yeni hali:

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google, Akıllı Telefon Ekranınıza Bakan Yabancıları Belirlemek İstiyor Facebook, İntihara Meyilli Kişilerin Profillerini Tespit Edebilecek →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.