KFC’den Yılbaşına Özel Proje: Twitter Tombalası

KFC’den Yılbaşına Özel Proje: Twitter Tombalası

KFC Türkiye, yılbaşına özel olarak gerçekleştirdiği projesinde takipçileri ile “Twitter Tombalası” oynadı.

Sıradan yeni yıl kutlamalarını bir kenara bırakarak 2015’e takipçileri ile birlikte girmeyi planlayan KFC Türkiye, Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirdiği kampanya ile geleneksel tombala oyununu dijitale taşıdı. 31 Aralık günü yeni yıla saatler kala başlatılan oyun, torbadan çekilen rakamlarla canlı olarak devam etti.

KFC’nin tombala oyununa katılmak isteyenler, kendi kartlarını 1’den 90’a olan rakamlarla belirleyerek #KFCTwitterTombalası hashtagi ile KFC Türkiye Twitter hesabına bildirdi. Ardından başlayan çekiliş sonucu seçtiği sayıları doğru şekilde ileten katılımcılardan tombala yapan ilk 10 kişi KFC’den Kova Menü kazandı.

V for Viral imzalı kampanya sonucu yarışma kurgusu 200 binden fazla gösterim elde etti. 500’e yakın kullanıcının katıldığı yarışmanın hashtagi ise 3 saat içinde 650 kez kullanıldı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Koton Facebook Uygulaması: Minnie Puzzle Garanti'den Nostaljik Yeni Yıl Neşesi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.