Kaspersky’den Siber Dünyadaki Mücadeleyi Sanal Gerçeklikle Anlatan Film

Projeler, Sanal Gerçeklik 20 Nis 2018
Kaspersky’den Siber Dünyadaki Mücadeleyi Sanal Gerçeklikle Anlatan Film

Antivürüs yazılımları geliştiren Kaspersky, siber dünyada iyiyle kötü arasında yaşanan mücadeleyi sanal gerçeklikle kısa filme taşıdı.

Siber güvenlik konusu, son dönemde büyük bir önem kazandı. Çünkü bir tek açık bile normal operasyonların aksamasına sebep olabiliyor. Modern dünya teknolojileri ise insan hayatını daha elverişli, akıllı ve güvenli hale getirebilmek için kullanılıyor. Bu mekanizmanın bir parçasının bile zarar görmesi, tüm sistemin çökmesi anlamına geliyor.

Kaspersky Lab ise geliştirdiği çözümlerle siber tehditlerin giderek arttığı bir alanı korumak için 20 yılı aşkın bir süredir çalışıyor. Her zaman en modern teknolojileri kullanan Kaspersky Lab, Possible Moscow’la birlikte siber saldırıların nasıl geliştiğini ve siber alemde iyiyle kötünün mücadelesini anlatan dünyanın kurgu olmayan ilk bilim filmi “Enter The HuMachine”i hazırladı. Hazırlanan 360 derecelik interaktif sanal gerçeklik deneyimi Gear VR ve Oculus VR gözlüklerle izlenebiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Astronotların Egzersiz Programını Takip Edebileceğiniz Uygulama Petrol Ofisi’nin Yeni Web Sitesi Yayında →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.