iPhone X’in Hiç Görünmediği Duygusal, iPhone X Reklam Filmi

iPhone X’in Hiç Görünmediği Duygusal, iPhone X Reklam Filmi

iPhone X’lerle çekilen fakat iPhone X’in reklam filmi boyunca hiç görünmediği ve bir anne oğulun kavuşmasını konu alan Apple kampanyası.

Çin Yeni Yılı yaklaşırken, Apple,  iPhone X tanıtımı için bir kampanya hazırladı.  Çinli yönetmen Peter Chan’le birlikte “Three Minutes” (Üç Dakika) kampanyasını hazırlayan Apple, reklam filminde bir anne ile oğlunun yeni yılda yalnızca 3 dakikalığına kavuşma hikayesini anlatıyor.

Çin’de 6 güne ulaşan uzun tren yolculukları yapmak zorunda kalan kondüktör kadın, oğlunu bir istasyonda yalnızca 3 dakikalığına görebiliyor ve ona sımsıkı sarılıyor. Filmin başında çarpım tablosunu öğrendiğini gördüğümüz çocuk, annesini gördüğünde öğrendiklerini ona da söylüyor. Tren istasyonunda birbirlerine kavuşan insanların mutluluğu, izleyiciyi de gülümsetiyor.

Kamera olarak iPhone X’lerin kullanıldığı reklam filminde, çekimlerin nasıl yapıldığını gösteren, 30’ar saniyelik 3 video daha yer alıyor. Chan, bu videolarda iPhone X’in benzersiz perspektif, portre ışıklandırması ve time-lapse gibi özelliklerinden nasıl yararlandığını gösteriyor.

 

 

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sevgililer Günü'ne Özel Reklam Kampanyaları Facebook Messenger, Pazarlamacılar İçin Yeni Bir Web Sitesi Açtı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.