Instagram’a Video Özelliği Eklendi!

Instagram’a Video Özelliği Eklendi!

Facebook, popüler video paylaşım uygulaması olan Instgram’ın yeni video çekme özelliğini tanıttı. Uygulama sosyal medya dünyasında bir anda popüler bir yer edinen Twitter’ın Vine uygulamasına rakip olacak gibi görünüyor.

Instagram kullanıcıları oldukça basit bir kullanımı olan video özelliği ile kamera ikonuna tıklayıp 15 saniyelik video çekerek paylaşım yapabildiği gibi aynı zamanda da fotoğraflarda kullanılan filtreleri kullanabilecekler.

Ocak ayında kullanıma açılan Vine uygulamasının şuan 13 milyon kullanıcısı var. Instagram ise 100 milyon kullanıcıya sahip. Facebook tarafından alınmasından sonra Instagram kullanıcı sayısı 20 milyon arttı. Instagram’ın kullanıcılarına video özelliğini açmasının ardından ilk 24 saatte 5 milyon video çekildi.

Kullanıcıların bu yeni özelliği sevmesi durumunda Facebook’un bu atılımı mobil video paylaşımını arttıracak gibi görünüyor.

 

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Apple Yeni Mac Pro’yu Tanıttı! Apple WWDC 2013’te Yeni İşletim Sistemlerini Duyurdu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.