Instagram Kampanya Örneği: Boticca

Instagram Kampanya Örneği: Boticca

Boticca, ürünlerine olan ilgiyi satışa döndüren pazarlama tekniği ile Instagram’ı kampanya amaçlı ve etkin kullanıyor!

Instagram’da ki müşterilerinizi web sitenize girmeye nasıl ikna edersiniz? Boticca bu sorunun cevabını Instagram kampanyası ile verdi.

Bottica.com dünya üzerindeki en geniş online erkek ve kadın takı ve aksesuarlarının satıldığı web sitesi. 340 tasarımcının tasarımlarının bulunduğu 40’ın üzerinde ülkeye satış yapan ve 10,000 den fazla ürünün bulunduğu kuruluş sosyal medya da farklılık yaratmak istedi.

Boticca, bloggerlar ile yürüttüğü sosyal medya kampanyası ile şuanda Twitter ve Pinterest’te 35,000 takipçiye, Facebook’da 50,000 üzerinde fan ve Tumblr’da 3,000 takipçiye ulaştı.

Facebook Instagram’ı satın aldığından pazarlamacıların gözdesi olan Instagram’da Boticca’nın uyguladığı kampanya büyük ses getirdi.

Instagram sayfasını Boticca.com’un anasayfasına yönlendiren Boticca, kullanıcıların ürünleriyle birlikte çektikleri fotoğrafları, web sitelerinde yayınladı.

instagram kampanyalari

Galeriye eklenen fotoğraflar daha sonra ürünler sayfasına eklendi ve standart ürün fotoğrafı yerine bu fotoğraflar ürünleri tanıtmak için web sitesinde kullanıldı.

boticca instangram

Boticca’nın kurucuları Galeri uygulamasını yeniden düzenlemek istediler ve ‘sokak stili’ üzerine yoğunlaştılar.

Kullanıcılar en beğendikleri ürünleri Pinterest’de ya da Twitter’da #hashtag ile yayınladılar. Kendi fotoğraflarını ekledikleri gibi aynı zamanda bütün Boticca kategorisine göz atabildiler.

boticca kampanya

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dijital Bankacılık Uygulaması: Simple Yeni iPad Uygulaması Drawnimal İle Çocuklar Yeniden Çizime Başlıyor! →

Yazar Hakkında

Özgül Kocatepe
Özgül Kocatepe
TAC'den 2005 senesinde mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümünde Lisans Eğitimini ve Galatasaray Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi Sertifika Programını tamamladı. Özgül, Dijitalajanslar.com'da konuk yazar olarak yer alıyor.