IKEA’dan Komşu Gürültüsünü Unutturan Mobilyalar

IKEA’dan Komşu Gürültüsünü Unutturan Mobilyalar

IKEA’nın fonksiyonel, rahat ve şık tasarımları; komşuların gece vakti yaptığı gürültüyü bile unutturuyor.

IKEA’nın Buzzman France imzalı kampanyası, yaşamımızın büyük kısmının geçirdiğimiz ve evin en önemli kısımlarından birini oluşturan salonların kullanışlı, rahat ve estetik olması gerektiğini vurguluyor. “Night-time Noise” adındaki reklam filminde evinin salonunu yaşamının merkezi olarak kullanan, hayat dolu genç bir kadın görüyoruz.

Arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi seven kadın, bazen komşuları rahatsız etmek pahasına bile olsa onlarla parti yapmayı seviyor. Üst kattaki komşu ise müzikten ve bazen kadının çıkardığı en ufak sesten rahatsız oluyor. Bir akşam komşusunun kapısını yine şikayet etmek için çalmaya hazırlanırken, fonda IKEA mobilyaların eşlik ettiği cazip bir davet, komşunun kadın hakkındaki fikrini değiştirmesini sağlıyor.

ikea-night-time-noise

ikea-reklam

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Burger King’den Zorbalıkla İlgili Sosyal Deney Smartify: Sanat Dünyasının Shazam’ı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.