Heineken Havalimanı Ruleti

Heineken Havalimanı Ruleti

Heineken USA, havalimanına yerleştirdiği rulet oyunu ile yolculara bambaşka bir heyecan yaşattı.

Newyork John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’na yerleştirilen rulet oyunu ile Heineken; yolculara tüm planlarından vazgeçerek oyunda rastgele çıkacak olan yere seyahat etmelerini önerdi. Büyük bir haritaya gözü kapalı bir şekilde dart atarak gidilecek yeri belirlemeye benzeyen oyun; yolcuların ilgisini çekmek konusunda oldukça iddialıydı.

Oyuna katılacak olan yolcunun katılması için 25 yaşının üstünde olması, ayrıca biletinin ve pasaportunun olması gerekiyor. Bu koşulları taşıyan maceraperest yolcu kırmızı butona basarak karşısına çıkacak ülkeyi bekliyor. Ardından ülkeye gidip gitmemek yine yolcunun seçimine kalmış. Fakat Heineken karar vermesi için talihli yolcuya sadece birkaç dakika veriyor. Oyunda çıkan ülkeye gitmeye karar verenlere yapacakları beklenmedik gezi için iki gece ücretsiz konaklama ile giderlerini karşılayacak 2000 dolar veriliyor.

 
Heineken havalimanı ruleti ile insanlara farkındalığı hissettirerek farklı bir deneyimin heyecanını yaşattı. Kampanya sonrasında yapılan açıklamaya göre kampanya videosunu bir gün içinde yarım milyondan fazla kişi izledi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Hashtag Kampanyası: Vodafone Coca-Cola’nın Sosyal Robotu İle Tanışın →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.