Greyder’den Hedefi Tutturan Influencer Kullanım Örneği

Greyder’den Hedefi Tutturan Influencer Kullanım Örneği

Greyder, Sonbahar/Kış 2018 ürün lansmanının ardından hedef kitlesini genişletmek, ürün koleksiyonundaki zenginliği göstermek istiyordu.

Bu doğrultuda farklı hedef kitlesi ve etkileşimleri ile ön plana çıkan Polina Chursanova ile gerçekleştirilen kampanyada; ilk gün Greyder’in davetlisi olarak mağaza ziyaretine giden Polina’nın instagram hesabındaki canlı yayını anlık olarak 1.080 kişi tarafından izlendi. Sonrasındaki dört gün boyunca seçtiği ürünleri kendi stili ile birleştirerek takipçileri paylaşan ve son gün başlattığı yarışma ile takipçilerine hediye kazanma şansı veren Polina, instagram hikayeleri ile greyder.com’a 35.415 yönlendirme sağladı. Bu yönlendirmelerden online olarak anlık 11 adet ürün satışı gerçekleşti.

Hiçbir medya desteği olmadan proje sonunda tüm içerikler toplamda 1.972.971 gösterim, 274.979 etkileşim alırken; Greyder instagram hesabı 6192 yeni takipçi kazandı.

KÜNYE

Reklamveren: Greyder
Reklam Ajansı: Wizard Digital
Reklamveren Yetkilisi: Özlem Elfassy, Kübra Kavlu, Murat Tutsak
Kreatif Direktör: Akın Çetinkol
Strateji Ekibi: Akın Çetinkol, Barış Tan, Emre Serinyel
Sosyal Medya Ekibi: Zeynep Filizci, Selda Çınar

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Koru Sigorta’nın Yeni Web Sitesini Görmelisiniz! Hyundai Eco Parking, Plastik ile Ödeme Yapılan İlk Otopark Bilet Makinesi →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.