Görme Engellilere Yardım Uygulaması: Be My Eyes

Mobil Uygulamalar, Projeler 03 Şub 2015
Görme Engellilere Yardım Uygulaması: Be My Eyes

Be My Eyes uygulaması bir çeşit mobil ağ kurarak akıllı telefon kullanıcılarının görme engellilere yardım etmesine imkan veriyor.

Danimarkalı Robocat şirketi tarafından tasarlanan Be My Eyes uygulaması, görme engelli kullanıcılara internet üzerinden yardım imkanı sağlıyor. Görme engelli insanlar herhangi bir problemle karşılaştıklarında akıllı telefonlarının kamerasını açarak problemi gönüllü kullanıcılara gösteriyor. Sesli yanıt özelliği bulunan uygulamada yardımseverler, gördüklerini engelli kişiye anlatıyor ve problemin çözülmesine yardım ediyor.

be my eyes uygulama

Kullanan insanlar arasında bir çeşit iletişim ağı kuran uygulama, engellilere yardımcı olurken aynı zamanda yardımseverlerin de gönüllü olmasına imkan veriyor. Şimdilik sadece Danimarka’da kullanılan Be My Eyes uygulamasının yaklaşık 700 gönüllüsü bulunuyor ve bu sayı gün geçtikçe artıyor.

Kar amacı gütmeyen uygulama sistemdeki sürdürülebilirliği sağlamak için abonelik ve bağış sistemleri üzerinden çalışmayı hedefliyor.

 
Android versiyonu henüz yayında olmayan Be My Eyes uygulaması, AppStore üzerinden indirilebiliyor. Uygulama hakkında detaylı bilgiye ise Be My Eyes web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mercedes-Benz Sosyal Medya Kampanyası: Lezzetli Bir Yolculuk Oreo Türkiye’de Sosyal Medya İletişimine Başladı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.