Google Web Designer Tasarım Aracını Duyurdu!

Araçlar, Web Araçları 01 Eki 2013
Google Web Designer Tasarım Aracını Duyurdu!

Google, çevrimiçi reklam veya hareketli animasyon gibi içerikler oluşturmaya yarayan HTML5 tabanlı Google Web Designer aracını duyurdu.

Google tarafından bugün yapılan açıklama ile web tasarımcıların ücretiz olarak kullanabileceği HTML5 tabanlı Web Designer tasarım ve hareketli grafik uygulamasını beta olarak kullanıma sundu. Mobil reklamların daha kolay ve hızlı bir şekilde oluşturulabilmesi amacıyla Google tarafından geliştirilen bu araç, CSS ve JavaScript noktasında farklı deneyime sahip olan kişilere kod ya da grafiksel tasarım oluşturma imkânı veriyor.

Smart telefonların kullanımının artması ile mobil reklam sektörüne yönelen reklam verenler ve ajanslar için geliştirilen Web Designer; animasyonlar üretmek için iyi seviyede kodlama ya da tasarım bilgisi gerektirmiyor. Uygulamada yapılan tasarımın kodunun görüntülenebiliyor ve değiştirilebiliyor olması ve tasarımın değişiklikten sonraki halinin anında ekranda görülebiliyor olması oldukça önemli özellikler.

Web tasarımcılar Web Designer ile CSS3 kullanarak Youtube videolarından, haritalardan ya da fotoğraflardan 3D içerik yaratabiliyor. En önemlisi ise Google tarafından ücretsiz sunulan tasarım uygulaması Web Designer üzerinden yapılan tasarımlar yine Google’ın reklam platformları olan DoubleClick ve Admob’da kısa süre içerisinde kolayca yayına alınabiliyor.

 
Google’ın uygulama için hedef kitlesi reklamcı ve tasarımcılar olsa da Web Designer, GIF animasyonları paylaşmayı seven sosyal medya kullanıcılarının da ilgisini çekebilir. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Nissan Nismo Akıllı Saat Nymi: Telefonunuzu Kalp Ritminiz İle Açın! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.