Google’dan Telefon Fotoğrafçılığı Sınırlarını Zorlayacak 3 Yeni Uygulama

Google’dan Telefon Fotoğrafçılığı Sınırlarını Zorlayacak 3 Yeni Uygulama

Google, akıllı telefonla çekilen fotoğraf ve videoları daha yaratıcı çalışmalara dönüştürmek  için geliştirdiği 3 yeni uygulamayı duyurdu.

Google; “Storyboard” (Yalnızca Android için), “Selfissimo!” (iOS ve Android) ve “Scrubbies” (Yalnızca iOS için) 3 yeni fotoğraf uygulamasını denediğini duyurdu. ‘Appsperiments’ programının bir parçası olan ve henüz deneme aşamasındaki uygulamalar, akıllı telefon fotoğrafçılığının sınırlarını zorlamak için geliştirildi.

Storyboard

Yalnızca Android kullanıcıları için geliştirilen Storyboard uygulaması, nesne tanıma ve stil algoritmaları kullanarak, videolardan enteresan kareler yakalayabiliyor. Yakalanan kareleri, belirli filtrelerle çizgi roman tarzında yan yana diziyor. Eğer bu uygulamanın tarzınızı yansıtmadığını düşünüyorsanız, uygulamada yer alan alternatif görsel stilleri deneyebilirsiniz.

Selfissimo!

Selfissimo! uygulaması, hareket etmeyi bıraktığınızda otomatik olarak siyah-beyaz selfie’ler çekmenizi sağlıyor. Selfie çekmek için poz verdiğiniz her an, telefonunuzda deklanşör görevi gören tuşa basmanız gerekmiyor.

Scrubbies

Yalnızca iOS kullanıcıları için geliştirilen Scrubbies uygulaması, istediğiniz hızda ve yönde video döngüleri yaratmanıza, dikkat çekmek ya da tekrar etmek istediğiniz anları vurgulamanıza, yüzleri yakalamanıza yardım ediyor. İstediğiniz videoları turntable başındaki DJ’ler gibi  remix’lemenizi sağlıyor. Henüz yeni olan üç uygulama da gelecek vadediyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Şeytani Noel Babanın Peşine Düşen Kızın Sihirli Hikayesi Microsoft, Yeni Yılda Daha İyi Bir Dünya Yaratmaya Çağırıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.