Google Partners’tan Ajanslara Özel İki Yeni Uygulama

Google Partners’tan Ajanslara Özel İki Yeni Uygulama

Google Partners iş ortağı olan ajanslara özel uzmanlık ve başarıyı öne çıkaran iki yeni uygulama başlattı.

İnternet reklamcılığı kapsamında etkin kampanya planlaması için işletmelerle ajanslara arasında bir köprü oluşturmak amacıyla geliştirilen Google Partners, iş ortağı ajanslar için iki yeni uygulama hayata geçirdi. “Google İş Ortağı Uzmanlığı” ve “Premier Partner Rozeti” adındaki uygulamalar ile Google, ajansların uzmanlıklarını ve başarılarını öne çıkarmayı hedefliyor.

Yeni düzenlemeye göre Google Partners programı kapsamında düzenlenen eğitimlere katılıp, sınavları geçerek Google Partner rozetini almaya hak kazanan ajanslar; Arama Ağı, Mobil, Video, Display ve Shopping alanlarındaki yetkinliklerini tamamlayarak, Google İş Ortağı Uzmanı sertifikasını alma hakkı elde edecekler. Böylece işletmeler de ihtiyaçları doğrultusunda yetkin ajanslarla buluşma imkanı bulacaklar.

Google reklamcılık kampanyalarıyla ilgili geniş bir portföye sahip ve müşterileri için etkin çözümleri sunan iş ortakları ise Premier Google Partner Rozeti’ni elde ederek başarılarını belgelemiş olacaklar.

google-partners

Normalde iş ortakları sağlıklı bir etkinlik düzeyine sahip olduklarını göstermek için yönettikleri hesaplarda 90 günde 10.000 ABD doları harcayarak Google Partner rozeti elde edebiliyor. Premier Google Partner Rozeti için ise ajanslardan daha yüksek harcama tutarına ulaşması ve şirket performansı koşullarını yerine getirmesi bekleniyor. Google bu rozet için bir diğer koşul olarak ajansın şirket profili ile ilişkili en az 2 kişinin AdWords’de sertifika almasını istiyor.

Google Partners’ta iş ortağı statüsüne hak kazanma ve şirket uzmanlıkları ile ilgili detaylı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Secret Age, SEM Çalışmaları İçin Webtures İle Anlaştı! Otomobilen Adwords Çalışmaları İçin Webtures’i Tercih Etti! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.