Google, Mobil Alışveriş Paneli Deneyimini Geliştiriyor

Google, Mobil Alışveriş Paneli Deneyimini Geliştiriyor

Mobil alışveriş panelini daha kullanışlı hale getiren Google panele; çoklu ürün görselleri, kaynaklardan daha fazla yorum, video ve reklam yerleştirdi.

Google, ürünlere yönelik mobil bilgi panelini, arama sonuçlarında belirli ürünler hakkında daha detaylı bilgi verebilmek için geliştirdi. Alışveriş bilgilendirme paneli, mavi bir başlıkla daha belirgin hale getirilirdi. Üçüncü parti yorumlar ve mağazalar için açılan ayrı sekmelerin yanı sıra daha çok görsel, video ve tabii ki reklam ile daha zengin bir görünüme kavuştu. Google, geliştirmeyle ilgili aşağıdaki tweet’i paylaştı.


Product Ratings programının bir parçası olan satıcılar, üreticiler ve markalar gibi farklı kaynaklardan kullanıcı yorumları çeken Google, yorumlar konusunda Influenster.com gibi platformları da kullanıyor. Ekrana yansıyan yorumlar, algoritmik olarak sıralanıyor.

Google, bilgi panellerinde reklam göstermeye 2013 yılının sonlarında başlamıştı. Yılbaşı tatilinin hemen öncesinde gelen bu hamle, Google’ın ürün arama konusunda Amazon ve diğer rakipleriyle rekabete girdiğini gösteriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Twitter’ın Yeni Reklam Aracı Promote Mode Nedir? Mezosfer Medya ve Adventure Creative Güçlerini Birleştiriyor! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.