Girişimciler İçin Faydalı SEO Araçları

Konular, SEO & SEM 07 Tem 2015
Girişimciler İçin Faydalı SEO Araçları

Faydalı SEO araçları girişimcilerin web sitelerini düşük bütçelerle Google arama sonuçlarında üst sıralara taşımasına yardımcı olacaktır.

Firmaların dijital dünyanın artan rekabet ortamında hedef kitlelerine ulaşabilmeleri için SEO çok büyük bir öneme sahiptir. Ancak profesyonel bir SEO çalışmasına bütçe ayırmak girişimciler için zorlayıcı olabiliyor. Böyle durumlarda SEO araçlarından yararlanmak, web sitenizin PageRank’ini yükseltmek ve rakipleriniz karşısında rekabet avantajı kazanmak için ekonomik ve kolay bir yöntemdir.

Girişimcilerin etkili bir SEO çalışması gerçekleştirmesine yardımcı olacak araçları sizin için derledik.


1. Squirrly SEO

Ücretli bir araç olan Squirrly; web sitesinin arama sonuçlarının izlenmesi, başlık önerileri, blog analizleri, anahtar kelime araştırması gibi sınırsız içerik optimizasyonuna imkan verir.

seo araçları


2. Scribe Content

Scribe Content, belirli anahtar kelime araştırması gerektiği şekilde sıralamanıza ve blog içeriğinizin optimizasyonuna yardımcı olacak, web sitenizi analiz edecek ve trafiğinizi artırmanızı sağlayacak gelişmiş bir anahtar kelime araştırma aracıdır.

faydalı seo araçları


3. SEO Powesuite

Web sitesi denetimi ve sayfa sıralaması takibi için ve bağlantı asistanı olarak kullanabileceğiniz bir araçtır. Sürekli olarak geliştirilen alt yapısı ile içerik pazarlaması çalışmaları ve web sitesi trafiğini yükseltmek faydalı bir araç olan SEO Powesuite, önemli veriler de sunuyor.

seo için araçlar


4. Majestic SEO

Majestic SEO, rakiplerin web sitelerini analiz eden bir araçtır. Rakip web sitelerinin URL’lerini kopyalayıp yapıştırarak SEO ve web sitelerinin yapıları ile ilgili detaylı analizlere ulaşabilirsiniz.

seo için faydalı araçlar


5. Ahrefs

Ahrefs, web sitelerinin site içindeki içeriklere ya da başka web sitelerine vermiş olduğu bağlantıları doğru sonuçlar ve istatiksel verilerle analiz eden bir araçtır.

seo


6. Free Market Samurai

Market Samurai, anahtar kelime araştırmasını özelleştirmek, web sitesini optimize etmek ve rakip analizi yapmak için kullanılabilecek bir araçtır.

girişimciler için seo araçları


7. Raven Tools

Raven Tools, SEO, içerik pazarlaması, PPC ve sosyal medya araçlarının sunduğu hizmetleri tek bir kanaldan sunan bir araçtır. Birçok özelliği barındıran araç, girişimciler için tasarlanmıştır.

arama motoru optimizasyonu araçları


8. Long Tail Pro

Long Tail Pro, bir defada 10 adede kadar anahtar kelime ve çoklu bağlantı araştırmaya imkan veren bir araçtır. Uzun anahtar ifadeleri araştırarak spesifik kitlelere ulaşmaya ve rakiplerden ayrışmaya yardımcı olur.

arama motoru optimizasyonu araçlar


Ele aldığımız bu SEO araçları, girişimcilerin web sitelerinin Google arama sonuçları sayfasında daha üst sıralarda yer almasına ve hedef kitlelere daha etkili bir şekilde ulaşmalarına yardımcı olacaktır.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Video İçerikler İçin 6 Faydalı Öneri Sosyal Medya Bağımlılığı Ölçme Ve Kurtulma Yolları →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.