Foursquare Reklam Hedefleme Hizmeti: Pinpoint

Foursquare Reklam Hedefleme Hizmeti: Pinpoint

Konum tabanlı sosyal paylaşım platformu Foursquare, markalar için yeni reklam hedefleme hizmeti Pinpoint’i tanıttı.

Check-in servisini Swarm uygulaması ile sürdüren ve mekan keşif uygulaması olarak yeniden konumlanan Foursquare; sahip olduğu lokasyon verilerini gelire çevirmeye hazırlanıyor. Bir süre önce Twitter ile konum bilgisi gösterimi konusunda anlaşma yapan platform, hayata geçirdiği hizmeti Pinpoint ile de reklamverenlere hedefleme konusunda önemli bir imkan sunacak.

Foursquare veri tabanında kuruluşundan bu yana yapılmış yaklaşık 5 milyar check-in ile 55 milyon kullanıcı ve 65 milyon mekan bulunuyor. Bu verilerin bir araya getirilerek değerlendirilmesi ile kullanıcıların sıklıkla ziyaret ettiği mekanlar gibi sonuçlara ulaşılabiliyor. Foursquare, tanıttığı Pinpoint hizmeti ile pazarlamacılara bu sonuçlar doğrultusunda reklam hedefleme imkanı sunacak.

Henüz deneme aşamasında olan Pinpoint hizmetinin lansman partnerleri arasında Google, AT&T, FedEx, Jaguar, Land Rover ve Samsung Galaxy gibi büyük markalar bulunuyor.

Foursquare’in Pinpoint sayfasında, ayrıca verileri nasıl okuduğunu da sade bir şekilde açıklayan bir video bulunuyor. Videoda, Mall of America alışveriş merkezindeki J.Crew ve Starbucks mekanlarının haftalık müşteri hareketleri görülebiliyor.

 
Markalara sunduğu reklam hizmetinde bu hamlesi önemli bir geliştirmeye giden Foursquare’in yeni aracı Pinpoint reklamverenler tarafından ilgi göreceğe benziyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Twitter Ana Sayfa Tasarımını Yeniledi Dünyanın En Etkili Marka ve Ajansları 2015 →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.