Foursquare Online Yemek Siparişi Hizmetine Başladı!

Foursquare Online Yemek Siparişi Hizmetine Başladı!

Lokasyon bildirim uygulaması Foursquare, online yemek siparişi hizmetine başlayarak lokasyon bazlı ticarete ilk adımını attı.

Türkiye’de en fazla kullanılan lokasyon bildirim uygulaması Foursquare, Amerika’da 20 binden fazla restoran üzerinden hizmet veren GrubHub Seamless ile birleşerek online yemek siparişi hizmeti vermeye başladı.

Uzun zamandır yeni gelir modelleri üzerinde çalışan Foursquare; kısa bir süre önce reklam almaya başlamıştı. Popüler yer bildirim uygulaması, online yemek sipariş hizmeti ile birlikte yeni bir gelir kapısı için ikinci atağını da yaptı. Foursquare bu yeni hizmeti ile lokasyon bazlı ticarete de ilk adımını atmış oldu.

Foursquare’in yeni hizmeti ile birlikte kullanıcılar artık sadece önerilen restoranları inceleyip tercih yapmakla kalmayacak aynı zamanda istedikleri restorandan da yemek siparişi verebilecek. Kullanıcılar yemek siparişlerini sadece mobil uygulamalarından değil aynı zamanda Foursquare web sitesi üzerinden de verebilecek.

foursquare yemek siparişi

Foursquare yemek siparişi uygulaması için arayüzünde pek bir değişiklik yapmamış. Kullanıcı siparişini restoranın sayfasında bulunan “Order Delivery” butonu ile verebiliyor. Yemek arayacağınız zaman ise arama kutusuna istediğiniz yemeği “delivery” kelimesi ile birlikte yazmanız yeterli oluyor.

Şimdilik sadece ABD’deki kullanıcılara sunulan Foursquare online yemek siparişi hizmetinin en kısa zamanda Türkiye’deki kullanıcılara da açılacağı öngörülüyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Pozitron, Monitise Tarafından Satın Alındı! Linkedin “How You Are Connected” Özelliğini Duyurdu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.