Findeks’ten Bi Acayip Reklam Filmi

Findeks’ten Bi Acayip Reklam Filmi

Finansal hayatı kolaylaştırmayı hedefleyen hizmet platformu Findeks’in online reklam filmi “Bi Acayip Kedi Sezai” yayında!

Kredi Kayıt Bürosu’nun finansal hizmet platformu Findeks’in yeni online reklam filmi kampanyası “Bi Acayip Kedi Sezai” yayınlandı. Kedi Sezai’nin sezgilerine güvenerek karar veren emlakçı Ahmet Bey’in hikâyesinin anlatıldığı reklam filminde Findeks, finansal kararların sezgilere bırakılmayacak kadar önemli olduğunu anlatıyor.

İnsanların finansal kararlarını sezgilerine güvenerek aldıklarını söyleyen Kredi Kayıt Bürosu Kurumsal İletişim Müdürü Handan Erdoğdu, “Finansal kararların profesyonel destek alınarak ve belli bir rasyonel üzerinden temellendirilerek alınması gerekiyor. Yeni online reklam filmimizde biz de tam olarak buna dikkat çekmek istedik ve “sezgilerin gücünü” tiye alan bir proje hazırlamaya karar verdik. Finansal kararlarını sezgilere bırakmış tüketicilerin durumunu parodileştirmek ve yaptıklarının mantıklı olmadığını göstermek için de başrolde sezgileri güçlü bir kahraman olan Sezai’yi yarattık. Sezai bu şekilde ortaya çıktı. Tüm kararlarını sezgilere bırakmış bir karakterin hikâyesini çekerek, aslında bu işin sezgilere bırakılmayacak kadar önemli olduğu mesajını vermek istedik” dedi.

 
Tribal Worldwide İstanbul ekibi tarafından çekimleri 1 günde Beykoz Kundura Fabrikası’nda tamamlanan online reklam filmi, “mockumentary” tarzı olarak nitelendiriliyor. Findeks Youtube, Facebook, Twitter kanallarından 25 Kasım sabahı yayına giren reklam filminin yaratıcı yönetmenliğini Arda Erdik ve Başar Bellisan üstleniyor.

Kampanya, Sezai’nin hayatından kesitler sunan Sezai Instagram hesabı, Sezai’nin kendi ve papyonlarının hikayelerinin anlatıldığı Tumblr ve Medium hesapları gibi farklı mecralarda farklı içerikler entegre bir şekilde devam edecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← BKM Express Reklam Kampanyası: Hayat Beklemez! Mikro Yazılım’ın Yeni Web Sitesi Yayında →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.