Faydalı Chrome Uzantısı: Google Analytics Sayfa Analizi

Araçlar, Web Araçları 29 Ağu 2014
Faydalı Chrome Uzantısı: Google Analytics Sayfa Analizi

Google Analytics Sayfa Analizi ile müşterilerinizin web sitenizle nasıl bir etkileşimde olduğunu görmenizi sağlar.

Google’ın Haziran sonunda piyasaya sürülen bu uzantısı pek yeni sayılmaz. Buna rağmen bu yazıyı yazmak istedik çünkü yeterince duyulmadığını düşünüyoruz. Bu yazımızda iyisiyle kötüsüyle Google Analytics Sayfa Analizi uzantısını ele alıyoruz. Uzantı standart sayfa içi analiz uygulamalarında yer almayan yeni birkaç veri filtreleme özelliğine sahip. Bu özellikleri şöyle özetleyebiliriz:

  • Belli başlı bölümleri gösteriyor. Örneğin, yeni ziyaretçiler.
  • Tarih aralığı seçimi ve tarih aralığı kıyaslıyor.
  • Gerçek zamanlı kullanıcıları gösteriyor.

Diğer yandan bu uzantının bazı özelliklerinin kısıtlı olduğunu görüyoruz. Uzantı sadece sayıları ve her bir link için tıklama yüzdesini gösterirken dönüşüm oranları ile ilgili bilgiye ulaşmamızı sağlamıyor. Özellikle dönüşüm oranı bilgisine ihtiyacınız varsa Adobe Analytics sizin için daha faydalı olabilir.

google analytics sayfa analizi

Google Analytics Sayfa Analizi uzantısının kurulumu çok kolay. Chrome’un web mağazasından eklentiyi indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu eklenti sayesinde sayfa görüntüleme, tek sayfa görüntülenmesi, sayfada geçirilen ortalama süre, bounce oranları gibi bilgilere rahatça ulaşabilirsiniz.

Siz de hak ettiği ilgiyi göremediğini düşündüğümüz bu uzantıyı denemek isterseniz buradan indirebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Ralph Lauren Teknolojik Tişörtünü Tanıttı Duruş Bozuklukları İçin Teknolojik Çözüm: UpRight →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.