Facebook’tan Periscope’a Rakip Canlı Yayın Uygulaması

Facebook’tan Periscope’a Rakip Canlı Yayın Uygulaması

Facebook Mentions’a gelen canlı yayın özelliği ile Periscope’a rakip olmaya hazırlanıyor.

Facebook’un ünlü isimler için geliştirdiği Mentions uygulamasına canlı yayın özelliği geldi. Böylece Meerkat ve Periscope ile birlikte kullanıcıların ilgi odağı haline gelen canlı yayın uygulamalarına bir yenisi daha eklendi.

Kamuya mal olmuş isimlerin kullandığı Mentions uygulamasına gelen “Live” adındaki bu özellik ile kullanıcılar takip ettikleri ünlülerin canlı videolarını izleyebilecek, videolara yorum yapabilecek ve beğenip paylaşabilecek. Ayrıca uygulamayı kullanan ünlü isimler buradan duyurular paylaşabilecek ve hayranlarının sorularını cevaplayabilecek.

Mentions’ın Live özelliğini kullanan ilk isimler arasında Dwayne Johnson, Serena Williams, Ricky Martin, Ricardo Kakà, Jamie Oliver, Martha Stewart ve Michael Bublé bulunuyor.

facebook mentions live canlı yayın

Şimdilik sadece ünlüler için hizmet veren uygulamanın tüm Facebook kullanıcılarına açılıp açılmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← IKEA’nın Dijital Ajansı Tribal Worldwide İstanbul Oldu! Nurus Sosyal Medya Ajansını Seçti! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.