Facebook’tan Eski Günleri Yad Eden Reklam

Facebook’tan Eski Günleri Yad Eden Reklam

Cambridge Analytica skandalının ardından zor günler geçiren Facebook, eski güzel günlerini andığı bir reklam filmi hazırladı.

Facebook’un kişisel bilgilerin gizliliğini ihlal etmesi ve Cambridge Analytica’yla 87 milyon kullanıcı hesabını paylaşılmasıyla birlikte büyük bir skandalı patlak verdi. Ayrıca yalan haberlerin yayılmasını hızlandırdığı iddiasıyla da suçlanan platform, kullanıcıların güvenini yeniden kazanmak için ‘Here Together’ kampanyasını hazırladı.

Reklam filmi, Facebook’un ilk amacı olan insanları bir araya getirmeye odaklanırken birden bire; yalan haberler, tık tuzağı başlıklar ve spam yorumlarla farklı bir noktaya doğru ilerliyor.

Platform, bir itiraf ve özür niteliğindeki kampanyayla, yaptığı hataları telafi edeceğini ve geçmişteki görkemli günlerine geri dönmek istediğini söylüyor. Artık, kullanıcı gizliliğinin daha güvende olduğu, Facebook’un ilk günlerdeki haline döneceği mesajı veriliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Ford’dan Görme Engellilerin Manzarayı “Seyretmesini” Sağlayan Teknoloji Yağmur Yağınca Fiyatı Ucuzlayan Taksi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.