Dünyanın İlk Parodi Uygulaması: Poof

Dünyanın İlk Parodi Uygulaması: Poof

Dünyanın ilk parodi uygulaması olan Poof, telefona yüklendiğinden itibaren 24 saat içinde kendini imha ederek, yok oluyor.

Snapchat gibi mesajların ve videoların kendini imha ettiği mobil uygulamaların ardından, şimdi de kendi kendini imha eden bir parodi uygulama yayınlandı; Poof. San Francisco merkezli yaratıcı stüdyo Moonbase’in kurucusu Alex Cornell tarafından geliştirilen uygulama telefona yüklendikten 24 saat sonra sonsuza kadar kayboluyor.

Yaratıcı bir tasarıma sahip olan Poof uygulaması, işlevselliğini arttırmak için renkleri ve şekilleri kullanıyor. Kullanım kolaylığı ile kullanıcıların ilgisini çeken uygulama; bazı girişim firmaları tarafından desteklenirken, ünlü isimler tarafından da onaylanıyor. Ayrıca sosyal deneyim üzerine geçici, gizli ve yenilikçi bir iddia ile öne çıkıyor olması da Poof uygulamasını çekici kılıyor.

 
Halka açık bir uygulama geliştirme arayüzüne (API) sahip olan Poof, diğer uygulamalar ile bağlantı kurmanıza imkan veriyor. Poof uygulaması ayrıca Relapse adındaki güncelleme ile Poof Pro’ya yükseltilebiliyor.

Garip mobil alışkanlıkları eleştirmek amacıyla hayata geçirdiği parodi tasarımları ile tanınan Cornell, Poof uygulamasını modern dikkat süresi için mükemmel bir arkadaş olarak tanımlıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google’dan Dev İnteraktif Billboard McDonald’s’tan Mobil Oyun: Drop Into Macca’s →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.