Dünyada İki Çeşit İnsan Olduğunu Gösteren İllüstrasyonlar

Grafik Tasarım, Projeler 29 Eyl 2017
Dünyada İki Çeşit İnsan Olduğunu Gösteren İllüstrasyonlar

Sanat yönetmeni Joao Rocha, insanlar arasındaki temel farklılıklara yer verdiği renkli bir illüstrasyon çalışması hazırladı.

Dünyada temelde iki çeşit insan vardır… İlk çeşide dahil olan insanlar sabah işe gitmek için cep telefonlarında ayarladıkları alarmı yalnızca 07:00 gibi bir tek saate kurarlar ve bu saatte uyanmaya özen gösterirler. İkinci çeşide dahil olanlar ise saati 07:00, 07:10, 07:15 gibi birçok farklı zaman dilimine göre ayarlarlar ve bu sayede alarmı mümkün olduğunca ertelemeye çalışırlar.

Bazıları pizzanın kenarını yemeyi sevmez; bazıları tüm dilimi yeme ve ziyan etmeme taraftarıdır… Bazıları sayfaları parmaklarının ucunda hissetmeden, çevirmeden kitap okuyamaz; bazıları Kindle gibi cihazları kullanarak e-book okumayı tercih eder. Bazıları evinde ya da ofisinde klasik ampul kullanır; bazılarıysa tercihini ekonomik ampulden yana kullanır… Bu örnekleri kullandığımız, yiyip içtiğimiz birçok şeye uyarlayarak çoğaltabilmek mümkün.

Temelde iki farklı davranışa yönelen insanlar arasındaki gözle görülür farkları ortaya koymak üzere bir çalışma gerçekleştiren ve bunun için renkli ve basit çizimler kullanan Portekizli sanat yönetmeni Joao Rocha, çizdiği renkli illüstrasyonları kendisine ait olan “2 Kinds Of People” (İki Çeşit İnsan) kitabında toplamaya karar verdi. Rocha, bu çizimlerin bir kısmına ise Tumblr sayfasında yer verdi.

1-en-iyi-illüstrasyonlar-pc-masaüstü

2-en-iyi-illüstrasyonlar-kitap-okuma

4-en-iyi-illüstrasyonlar-sticker

5-en-iyi-illüstrasyonlar-meyve

6-en-iyi-illüstrasyonlar-saat-dilimi

7-en-iyi-illüstrasyonlar-trafik

8-en-iyi-illüstrasyonlar-ampul

9-en-iyi-illüstrasyonlar-dijital-analog-saat

10-en-iyi-illüstrasyonlar-çizim

12-en-iyi illüstrasyonlar-fotoğraf-çekimi

13-en-iyi-illüstrasyonlar-youtube

14-en-iyi-illüstrasyonlar-facebook-sohbet

15-en-iyi-illüstrasyonlar-pizza

16-en-iyi-illüstrasyonlar-mısır

17-en-iyi-illüstrasyonlar-ilaç

18-en-iyi-illüstrasyonlar-içecek

19-en-iyi-illüstrasyonlar-seyahat-bavul

20-en-iyi-illüstrasyonlar-plaj-güneşlenme

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Audi’nin Trafik Palyaçolarına Karşı Korumalı Araçları Yollarda Selfie Çekerek Kansere Yakalanma Riskini Ölçen Uygulama →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.